Koncert na kobranoc – Relacja z koncertu Kobranocki w Northampton

jkbmik/ KONCERTY, REMINISCENCJE, WYDARZENIA

Niedzielny poranek bez bólu głowy to jakby nie niedziela. Na szczęście bol był, a wszystko za sprawa kilku zespołów, wyśmienitej zabawy i kilku piw wypitych w naprawdę świetnej atmosferze. Koncert wyprzedany na kilka dni przed. Koncert Kobranocki w Northampton to był jeden z trzech, który zespół zagrał na wyspach.

Piwo się pilo, ale Whisky grało. Whisky to nasz polski zespół grający, covery zespołu dżem. Robią to naprawdę świetnie. Mimo braku klawiszowca muzyka jest dopieszczona za sprawa świetnych muzyków. Grających to z ogromną pasja, a przede wszystkim jest to hold dla jednego z największych zespołów w historii polskiej muzyki rockowej.

Po Whisky przyszedł czas na Direvers. Na czele, którego stoi Marcn Durmaj. Marcin za sprawa sępiego mocnego głosu doskonale wykonał Seek and Destroy Metalliki, a nawet Bloody roots Sepultury. Oprócz tych dwóch coverów zespół ma w swoim dorobku także swoje kompozycje : prośba, czy King has left his thron. Te i inne można było nabyć na dużej epce w sklepiku tuz przy wejściu. Przyznam, że miałem obawy co do Dierevers jakoś suport po rockowym bluesowym Whisky, a do tego przed Kobranocka. Mimo wszystko po pierwszym kawałku Seek and destroy dało się zauważyć na żywiołowa reakcje publiki, która, wydawało by się po Whisky już lepiej bawić się nie może. A jednak! Headbanging wykonywali robili niemal wszyscy. Resztę składu uzupełniaj muzycy z nietuzinkowymi umiejętnościami! Między utworami Marcin apelował o zbiórkę pieniędzy dla Marcina Gasiora właściciela Polskiego Radia Northampton walczącego z ciężka choroba.

No i jest! Ten jedyny, na którego większość uczestników czekało. Na pewno przez większość ososb kojarzony z utworu „Kocham Cię jak Irlandie”. Tutaj zaskoczę na pewno wielu czytelników. Zespół przez 30 lat na scenie ma swoim dorobku 7 albumów w tym wiele pełnowartpościowych utworów. Oczywiście usłyszeliśmy Hipisówkę i Nikomu nie wolno się z tego smiac. Mimo tych bardziej znanych pojawiły się „List z pola boju”, „trzymaj ręce przy irence” oraz cover Republiki „Kombinat” oraz „Mowie Ci ze” zespołu Tilt. Nie bez powodu padło na te utwory, Andrzej „Kobra” Kraiński podkreśla, że muzyka Kobranocki to przede wszystkim punk ‘n roll. Z, czego roll to ballady, a punk … cóż punk określa się sam  Można było poczuć naprawdę punkowe granie i świetna atmosferę „tamtych” lat. Zespół ma się świetnie i gra jeszcze lepiej. Chociaż żadne, że slow nie oddadzą atmosfery, która dało się poczuć na koncercie. Po części za spraw, a kilku slow, ale na pewno nasza gelria przybliży Wam bardziej atmosferę tamtego wieczoru.

Kuba Mikołajczyk

Ftorelacja Jacka Wąsa . Więcej na Jack Moustache

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o